O NÁS - MŠ KOVÁŘSKÁ

• image 44
  • image 43

Základní charakteristika školy

Naše je budova, která se nachází ve velmi pěkné lokalitě. Je situovaná daleko od hlavní komunikace. Kolem budovy je hodně zeleně. Součástí MŠ Kovářská je zahrada rozdělená do 6 celků. V blízkosti mateřské školy je nádherný park, který často využíváme pro různé akce. MŠ je 6 třídní, celková kapacita školky je 144 dětí. V každé třídě je 24 dětí. Pro odstranění formálnosti se naše třídy nazývají: Želvičky, Kuřátka, Medvídci, Ježci, Pejsci a Zajíčci. Děti jsou ve 4 třídách věkově smíšené a ve zbylých třídách předškolní. Máme sourozenecké třídy, nedochází tedy k násilnému odloučení sourozenců.
Od 1.7.2001 je škola v právním subjektu.

Charakteristika vzdělávacího programu – Chci být sám sebou

Dlouhodobý projekt vychází z potřeby dětí poznávat svět kolem sebe, seznamovat se s jeho zákonitostmi a komunikovat s vrstevníky i dospělými. Je zaměřen na vytváření citlivého vztahu ke své vlastní osobě, na vytváření správného a reálného náhledu na svou osobu a své okolí, na postupné pěstování kladného postoje ke své osobě a ke svým vrstevníkům.

Projekt: Chci být sám sebou vyjadřuje podstatu našeho výchovného záměru, aby každé dítě vědělo, že má svoji velkou hodnotu a své nenahraditelné místo ve společnosti. Nabídka a sestavení výchovných vzdělávacích programů poskytuje mnoho možností každému dítěti vyniknout a tak získávat zdravé sebevědomí a správný náhled na svět kolem sebe.

Zaměření školy Kovářská

MŠ Kovářská je mateřskou školou se zaměřením na celkový tělesný, psychický a duševní vývoj dětí. Rozvoj dětské osobnosti musí být harmonický, přirozený a měl by vycházet z vlastní zkušenosti a poznání samotných dětí. Snažíme se zaměřit na citovou a mravní oblast, což jsou v dnešní době velice důležité oblasti. Pomocí cviků jogy pěstujeme v dětech nácvik správného držení těla a tak vlastně předcházíme částečně vadám páteře. Bojujeme proti obezitě v dětském věku.
Respektujeme každou dětskou osobnost, snažíme se v dětech pěstovat zdravé sebevědomí, každé dítě má možnost vyniknout, což je pro sebevědomí člověka velmi důležité.